Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - "Mistrz Tradycji" / Kultura ludowa i tradycyjna 2018

Wyszukiwarka

Kobiety stoją nad stołem z szablonami i przykładami

"Mistrz Tradycji" / Kultura ludowa i tradycyjna 2018

Muzeum Miasta Malborka otrzymało dotację w wysokości 40 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura ludowa i tradycyjna". Środki zostały przeznaczone na realizację projektu pt. "Mistrz Tradycji – Ceramika Żuławska w Malborku", który został zrealizowany w 2018 i 2019 roku.

W ramach projektu odbyły się zajęcia z ceramiki żuławskiej. Uczestniczki warsztatów zostały przeszkolone przez tytułowego "Mistrza Tradycji", czyli Beatę Grudziecką.

Przez czternaście miesięcy panie poznawały tajniki ceramicznej sztuki, dowiedziały się, czym jest fajans pomorski, dlaczego tak duży wpływ na obecną na Żuławach ceramikę miały holenderskie fajanse, oraz gdzie na Żuławach można znaleźć oryginalne holenderskie flizy – czyli ceramiczne płytki ścienne, wykonywane w XVII-XIX wieku.

Podsumowanie projektu odbyło się w świeżo wyremontowanej oranżerii w Muzeum. Jej wnętrze zaaranżowano  na wystawę prac projektowych, którą mieszkańcy naszego miasta, jak i turyści mogli podziwiać przez najbliższe tygodnie.

Banery/Logo