Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - „Dzień dziecka – muzea dla dzieci”

Wyszukiwarka

„Dzień dziecka – muzea dla dzieci”

01.06.2019

Muzeum Miasta Malborka wraz z Muzeum Zamkowym przygotowały atrakcyjny program zajęć dla najmłodszych malborczyków z okazji Dnia Dziecka.

W programie znalazły się pokazy łucznicze, wspólne czytanie, a także liczne warsztaty. Dzieci mogły poczuć się, jak rycerze nie tylko ze względu na zamkową scenerię, ale także za sprawą przywdziania zbroi. Porządny rycerz musi jednak być mądry i oczytany, więc rycerskim atrakcjom towarzyszyła akcja „Jak nie czytam, jak czytam. Malbork czyta!!!”. Dzięki pomysłowi Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku Filia w Malborku oraz Młodzieżowemu Ośrodkowi Wychowawczemu uczestnicy zabawy mogli wziąć udział w takich czytelniczych atrakcjach jak: ciche czytanie, manifest czytelniczy, bookcrossing – pokój wymiany książek czy zabawa „wyrywanie zdania”. Wydarzeniu towarzyszyły również liczne warsztaty, a wśród nich znalazło się: tkanie na ramkach, robienie stempli ceramicznych, wiatraczków, skręcanie serduszek z liny, origami, a także robienie rzeźby z książek.

Wydarzenie było przeznaczone dla dzieci do 10 lat, a każdy uczestnik, który wziął udział, w przynajmniej trzech warsztatach dostał upominek.

 

 

Banery/Logo