Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - „Dzień ulicy Grunwaldzkiej”

Wyszukiwarka

Dzieci chodzą na szczudłach z kubeczków na linach

„Dzień ulicy Grunwaldzkiej”

13 lipca 2019

Muzeum Miasta Malborka miało przyjemność być współorganizatorem rodzinnego pikniku pod nazwą „Dzień ulicy Grunwaldzkiej”. Wydarzenie mogło się odbyć dzięki współpracy z Kościołem Chrześcijan Baptystów, Malborskim Centrum Kultury i Edukacji, 22. Bazą Lotnictwa Taktycznego i środkom z Urzędu Miasta Malborka w ramach programu rewitalizacyjnego miasta.

Wydarzenie rozpoczęło się przy dobrze znanym mieszkańcom placu „przy czołgu” na ulicy Grunwaldzkiej. Tam na uczestników czekały liczne atrakcje w formie: gier ulicznych, kawiarenki, animacji, kąciku czytelnika i warsztatów dla dzieci. Zwiedzić można było także kościół Baptystów oraz izbę tradycji 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Odbyły się również dwa spacery z przewodnikiem.

Celem wydarzenia było zachęcenie mieszkańców do aktywności sąsiedzkiej i ocieplenie relacji międzyludzkich, a także  budowanie tożsamości i odpowiedzialności za obszar rewitalizacji.

Banery/Logo