Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - Festyn rodzinny z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej

Wyszukiwarka

Festyn rodzinny z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej

11.05.2019

W ogrodzie Muzeum Miasta Malborka odbył się festyn rodzinny z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej.  Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie przez wiele instytucji miejskich i powiatowych, korzystających z funduszy unijnych, w tym  Muzeum.

Program festynu obejmował  interesujące atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wśród nich znalazła się m.in. loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Szkoła Łacińska przygotowała namiot zabaw dla dzieci – malowanie buziek, nauka anatomii na specjalnym modelu, roboty, quizy, malowanki. W konkursie na temat wiedzy o UE prowadzonym przez Powiatowy Urząd Pracy oraz quizie Banku Spółdzielczego w Sztumie na temat inwestycji i bankowości każda osoba otrzymała nagrodę. Można było również poskakać na trampolinie lub wypożyczyć rower elektryczny do jazdy testowej.

Dodatkową atrakcją festynu były  darmowe kiełbaski z grilla serwowane przez Punkt Informacyjny Fundusze Europejskie oraz pierogi z Akademii Nauczania, a dla łasuchów nie zabrakło waty cukrowej i słodyczy rozdawanych przez Marianka – maskotkę miasta.

Ciekawym punktem imprezy był również spacer po mieście śladem Funduszy Unijnych zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Przewodnicki im. Stefana Dubyny w Malborku.

Banery/Logo