Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - Malbork na kartach historii

Wyszukiwarka

Malbork na kartach historii

Burmistrz Miasta Malborka oraz Dyrektor Muzeum Miasta Malborka serdecznie zapraszają na wystawę plenerową pt. „Malbork na kartach historii”. 

Malbork kojarzy się zazwyczaj z potężną, średniowieczną warownią krzyżacką dominująca nad nizinnymi Żuławami. Malbork to jednak nie tylko zamek, to miasto, którego historia sięga 1286 roku. Malbork i jego okolice posiadają również niezwykle bogatą przeszłość przed lokacyjną. Na południe od miasta spotykamy bowiem ślady osadnictwa już od czasu młodszej epoki kamienia. Na szczególną uwagę zasługuje cmentarzysko z okresu wpływów rzymskich w Wielbarku tzw. kultury wielbarskiej. Na 60 tablicach ukazane zostaną najciekawsze wydarzenia z historii miasta od średniowiecza do XX wieku. Wystawa jest swoistą podróżą w czasie do najciekawszych wydarzeń z historii, często mało znanych a to wszystko zilustrowane bardzo ciekawymi pamiątkami. Wystawę będzie można oglądać od 6 lipca do października 2024 r. w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka. Partnerami wystawy są: Archiwum Państwowe w Gdańsku, Kulturreferat für Westpreußen, Posener Land und Mittelpolen, Westpreußisches Landesmuseum in Warendorf, Stowarzyszenie „Malbork wczoraj i dziś” Sponsorami wydarzenia: Malborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Gospodarstwo Rolne „Delta-Agro”, Przedsiębiorstwo „Nogat” Sp. z o.o., Leier Polska S.A., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku Sp. z o.o., ECO Malbork Sp. z o.o., Spiżarnia Malborska.

plakat wydarzenia, opis w artykule

Banery/Logo