Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - "Stalag XX B – historia nieopowiedziana" - wznowienie

Wyszukiwarka

"Stalag XX B – historia nieopowiedziana" - wznowienie

Od lipca 2022 r. ponownie dostępna w Muzeum Miasta Malborka jest wystawa poświęcona obozowi jenieckiemu Stalag XX B. Wystawa była prezentowana w ubiegłym roku. Wraz z wydanym katalogiem zostały dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra" oraz z dotacji Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Stalag XX B Marienburg - Willenberg był niemieckim obozem jenieckim mieszczącym się w Malborku w czasie II wojny światowej. Przetrzymywano tam w niewoli podoficerów i szeregowców różnych narodowości m.in.: Polaków, Anglików, Francuzów, Włochów. Był to największy, pod względem liczby jeńców pod niego podlegających, obóz jeniecki w XX okręgu wojskowym. Wystawa pokazuje historię obozu, jego struktury i budowę, a także przedstawia jak wyglądało jenieckie życie.
Podczas pierwszego otwarcia, wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców Malborka i okolic, ale także wśród turystów z Polski oraz zagranicznych gości, głównie potomków dawnych jeńców wojennych, którzy przebywali w malborskim obozie. Dlatego też, w trochę zmienionej formie, Muzeum Miasta Malborka prezentuje wystawę ponownie. Tym razem całość ekspozycji znajduje się w piwnicach budynku. Dostępna będzie do końca roku 2022.

Banery/Logo