Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - Ferie w Muzeum

Wyszukiwarka

Uśmiechnięta dziewczynka w czerwonej sukience

Ferie w Muzeum

Ferie w muzeum
2019


2 turnusy: 11-15 lutego oraz 18-22 lutego
Podczas dwóch tygodni ferii zimowych dzieci w wieku 7-12 lat miło i kreatywnie spędziły czas na zajęciach odbywających się w Muzeum Miasta Malborka i przestrzeni miejskiej.
Pierwszy tydzień upłynął pod hasłem „Muzeum”. W tym czasie dzieci dowiedziały się, na czym polega praca kuratora wystawy, kustosza i konserwatora dzieł sztuki. Poznały również specyfikę pracy kuśnierza, modystki i koronczarki. Pan powroźnik nauczył je, jak zrobić z niteczki grubą linę, a z liny różne dekoracje. Dzieci zapoznały się również z Malborkiem na starych widokówkach, dowiedziały się o nieistniejących już mostach i budynkach oraz o wielkim pożarze z 1899 roku. Podczas warsztatów wykonały monumentalne rzeźby z papieru, namalowały autoportret, zrobiły swoje kartki pocztowe i stworzyły własną wystawę. Na wzór marmurkowanej okładki wykonały również zakładki do książek, samodzielnie marmurkując kartki papieru. Na dzieci czekała także gra w poszukiwanie skarbu, malowanie na szkle i zajęcia z pozłotnictwa. Podsumowaniem turnusu był niezwykły bal karnawałowy.
Drugi tydzień ferii upłynął pod hasłem „Miasto”. Uczestnicy zajęć rozwiązywali miejskie zagadki, poszukiwali skarbów i odkrywali tajemnice miejskich zabytków. Szukali w przestrzeni miejskiej śladów secesji oraz wykonali kopię secesyjnego kafla piecowego. Uczyli się korzystać z mapy i brali udział w zajęciach i warsztatach plastycznych. Na uczestników tego turnusu również czekał bal karnawałowy.
Obie grupy, w przerwie między zajęciami, każdego dnia mogły posilić się pożywną zupą oraz miały stały dostęp do przekąsek i napojów.

 

Banery/Logo