Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - "Plebiscyt 1920. Mała Polska - Wielcy Polacy"/ Niepodległa 2020"

Wyszukiwarka

logotyp projektu Plebiscyt 1920

"Plebiscyt 1920. Mała Polska - Wielcy Polacy"/ Niepodległa 2020"

Muzeum Miasta Malborka otrzymało dotację w kwocie 74 tys. zł z programu Niepodległa, na realizację zadań związanych m.in. z przygotowaniem wystawy czasowej w setną rocznicę plebiscytu, który w 1920 roku odbył się na Warmii, Mazurach i Powiślu.

Projekt "Mała Polska, Wielcy Polacy" to opowieść o czasach i ludziach, walczących o niepodległość na terenach, które po 1918 roku pozostawały nadal poza naszymi granicami. Wystawa została zrealizowana w partnerstwie z Archiwum Państwowym w Malborku oraz Szkołą Podstawową w Janowie, gdzie znajduje się Izba Pamięci "Mała Polska".

Na ekspozycji znalazło się ponad 130 eksponatów w formie dokumentów, fotografii i pamiątek osobistych ludzi walczących o polskość w czasie plebiscytu 1920 roku. Towarzyszyły im informacje w formie cyfrowej. Całość można był podziwiać w klimatycznych, wyremontowanych pomieszczeniach piwnicznych Muzeum.

 

Banery/Logo