Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - Co w muzeum?

Wyszukiwarka

Budynek Muzeum Miasta Malborka, Kościuszki 54

Co w muzeum?

Obecnie w naszym muzeum dostępne są trzy wystawy: "Mikołaj Kopernik nieznany", "Widzialni, trochę zapomniani" i "Stalag XX B - historia nieopowiedziana". Dwie pierwsze znajdują się na parterze budynku, ostatnia w piwnicach.

Wejście do budynku prowadzi przez CIT od frontu (przez taras od strony ul. Kościuszki), w razie zmian wywieszona zostanie informacja.
Wchodząc do budynku i CIT, znajdziecie się Państwo na wystawie, która ukazuje postać Mikołaja Kopernika oraz malborskie obchody jego 500. urodzin w 1973 roku. Dalej mogą zwiedzić Państwo wystawę o malborskich Żydach, a schodząc na klatce schodowej do piwnicy ekspozycję o obozie jenieckim.
Dodatkowo na klatce schodowej znajdują się plansze z pierwszej wystawy, którą zorganizowało Muzeum Miasta Malborka, która przybliża sylwetki ważnych dla miasta ludzi - przedwojennych i powojennych.


W razie nieobecności pracownika Informacji Turystycznej prosimy o kontakt pod nr tel. 884 994 454

Banery/Logo