Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - Trwają pracę nad wystawą o Stalagu XXB. Muzeum otrzymało dwie dotacje

Wyszukiwarka

logotyp Patriotyzm Jutra

Trwają pracę nad wystawą o Stalagu XXB. Muzeum otrzymało dwie dotacje

Muzeum Miasta Malborka otrzymało dwie dotacje, dzięki którym będzie możliwa organizacja zaplanowanej na sierpień wystawy o Stalagu XXB i wydanie do niej katalogu. Prace nad ekspozycją trwają od lutego, a pozyskane pieniądze pozwolą jeszcze bardziej je zintensyfikować i przyspieszyć.

 

Pierwszą dotację muzeum otrzymało w wysokości 62 000 złotych z programu Patriotyzm Jutra. W konkursie zorganizowanym przez Muzeum Historii Polski złożono ponad 900 wniosków, z czego przyznano zaledwie 112 dotacji. Wśród wyróżnionych znalazł się projekt Muzeum Miasta Malborka, a przyznane środki w całości zostaną przeznaczone na organizację wystawy.


Kolejne dofinansowanie muzeum otrzymało ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Wniosek o przyznanie dotacji złożony został w partnerstwie z Miastem Monheim am Rhein. Pozyskana kwota w wysokości 20 000 złotych zostanie przeznaczona na wydanie katalogu wystawy.

Mamy nadzieję, że już w sierpniu tego roku będziemy mogli przedstawić Państwu efekty naszej pracy w formie ekspozycji dostępnej dla każdego.

Banery/Logo