Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - Malbork i rekordy szybowcowe Ferdinanda Schulza

Wyszukiwarka

Plakat wydarzenia, opis w artykule

Malbork i rekordy szybowcowe Ferdinanda Schulza

Muzeum Miasta Malborka serdecznie zaprasza 20 czerwca na ostatnie przed wakacjami Spotkania z historią. Tym razem dr Maciej Bakun opowie o rekordach szybowcowych Ferdynanda Schulza w 95 rocznicę tragicznej śmierci szybownika.

Maciej Bakun doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Obecnie prowadzi m.in. badania nad lotnictwem w Królewcu, i byłej prowincji Prusy Wschodnie, a także nad zagadnieniem nalotów bombowych na Gdańsk i Gdynię podczas II wojny światowej. W ramach odpoczynku od lotnictwa bada dzieje XIX Gdańska i kryminalistyki. Wśród publikacji m.in. Lotnictwo na ziemi gdańskiej 1910-1945 (2011); Lotniczy Gdańsk 1945-1974, Gdańsk 2014; Zarys dziejów organizacji strażackich w XIX-wiecznym Gdańsku („Rocznik Gdański” 2011-2012); Tradycje łowieckie w Gdańsku, w: Łowiectwo na Pomorzu Gdańskim, 2013 (red.) Mazurowski Ryszard; Ochrona zabytków Gdańska przed skutkami nalotów w czasie II wojny światowej w świetle materiałów archiwalnych zgromadzonych w GStA PK w Berlin Dahlem, Rocznik Gdański, 75-76, 2015-2016; Policja w XIX w. Gdańsku i wędrowne formy społecznej samoorganizacji mieszkańców na rzecz dyscypliny w mieście w: Miasto jak wspólny pokój Gdańskie modi co-vivendi „2015), (red.) M. Mendel. Ferdynand Schulz i jego rekordy szybowcowe w Rossitten, Materiały zebrane i przygotowane z okazji konferencji popularnonaukowej poświęconej przeszłości lotnictwa z cyklu „Historia Skrzydłami Malowana”. Koszalin 25-26 czerwca 2021 r. Serdecznie zapraszamy 20 czerwca o godzinie 17.00 do Muzeum Miasta Malborka, ul. Kościuszki 54.

plakat spotkania, treść w informacji

Banery/Logo