Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - Spotkania z historią. Promocja książki "Żywoty zmarłych. Płyty nagrobne na Powiślu XIV - XVIII w."

Wyszukiwarka

Plakat wydarzenia - spotkania z historią

Spotkania z historią. Promocja książki "Żywoty zmarłych. Płyty nagrobne na Powiślu XIV - XVIII w."

Muzeum Miasta Malborka w ramach Spotkań Historycznych zaprasza 9 listopada na promocję książki Pana Piotra Podlewskiego "Żywoty zmarłych. Płyty nagrobne na Powiślu XIV - XVIII w.". 

„Żywoty Zmarłych” to książka o ludziach żyjących na Powiślu od XIV do XVIII wieku. Przedstawia wydarzenia historyczne i miejsca przez pryzmat ludzi, którzy te historie współtworzyli. Głównym motywem spajającym wszystko w całość są zabytki, dzieła sztuki w postaci płyt nagrobnych, które po nich pozostały. Autor przybliża również płyty znajdujące się w kościele św. Jana, dawnym kościele św. Jerzego oraz na terenie zamku. Zapraszamy 9 listopada do Muzeum Miasta Malborka, sala konferencyjna, godzina 17.00. Wstęp bezpłatny.

Plakat wydarzenia, opis w artykule

Banery/Logo