Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Muzeum Miasta Malborka - Malbork na starych fotografiach. Muzeum Miasta Malborka zaprasza na sentymentalną podróż w czasie.

Wyszukiwarka

Przedwojenna starówka Malborka, ciąg kamienic z podcieniami

Malbork na starych fotografiach. Muzeum Miasta Malborka zaprasza na sentymentalną podróż w czasie.

Muzeum Miasta Malborka zaprasza wszystkich zainteresowanych w niezwykłą podróż w czasie. Podróż ulicami miasta, uwiecznionego na ponad 400 fotografiach i diapozytywach.

Najstarsze fotografie pochodzą z 1890 roku, najmłodsze zostały wykonane w latach osiemdziesiątych XX wieku.
Dzięki fotografiom i diapozytywom udało się zachować na obrazach miejsca, których dziś już nie ma – nieistniejące ulice, budynki, skwery, mosty…Obrazy zostały podzielone na trzy grupy. W pierwszej umieszczono zdjęcia z Marienburga, miasta przedwojennego. W drugiej obrazy przedstawiające zniszczenia wojenne, które widoczne były szczególnie w obszarze Starego Miasta i Zamku. W trzeciej grupie zgromadzono widoki na miasto w czasach PRL.
Obrazy nie są ułożone chronologicznie, to raczej spacer po mieście wzdłuż wyznaczonej trasy, z uwzględnieniem najważniejszych i najbardziej charakterystycznych obiektów.
Strona znajduje się pod adresem www.marienburg.malbork.pl
Zdjęcia i diapozytywy są własnością Muzeum Miasta Malborka. Oryginały zostały przekazane do muzeum przez Heimatkreis Archive Marienburg in Hamburg. Po zdigitalizowaniu zostały one zabezpieczeniu, zinwentaryzowane i są przechowywane w muzealnym archiwum.

Projekt digitalizacji i zabezpieczenia zbioru „Marienburg/Malbork- utrwalenie dziedzictwa kulturowego miasta” został zrealizowany ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego w programie „Kultura Cyfrowa 2019”.

Grafika przedstawiająca rysowaną dawną starówkę Malborka, poniżej trzy historyczne zdjęcia miasta

Banery/Logo