Ogród stanowi nieodłączną część domu czy gospodarstwa, jest to miejsce gdzie myśli mogą ucieć w stan ukojenia, a wzrok czerpać piękno miejsca w każdej chwili dnia. Właśnie dlatego Muzeum Miasta Malborka postanowiło zrewaloryzować ogród przy ulicy Kościuszki 54, aby jego pięknem i spokojem mogli się cieszyć także mieszkańcy miasta, ci mali jak i ci dorośli.

Na początku 2018 roku Komitet Społeczny „Robimy Muzeum Razem” złożony z przyjaciół Muzeum, pozyskał na cel utworzenia dokumentacji technicznej ogrodu 10 tysięcy złotych. Środki pochodzą z Malborskiego Programu Partnerstwa Lokalnego, finansowanego przez Gminę Miejską Malbork.

Rewaloryzacja ogrodu odbywa się pod baczną pieczą Pani Profesor dr inż. arch. Bogny Lipińskiej, która jak sama wspomniała nie chce diametralnie zmienić dotychczasowego wizerunku ogrodu, ze względu na szacunek dla poprzedniego projektanta. Pani Profesor chce owy ogród upiększyć, aby jego nowy już wizerunek mógł służyć nie tylko pracownikom ale też mieszkańcom.

 

Oto lekki rzut okiem na projekt:

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support