Muzeum Miasta Malborka otrzymało dotację z programu Niepodległa, na realizację zadań związanych m.in. z przygotowaniem wystawy czasowej w setną rocznicę plebiscytu, który w 1920 roku odbył się na Warmii, Mazurach i Powiślu.

Projekt „Mała Polska, Wielcy Polacy” to opowieść o czasach i ludziach walczących o niepodległość na terenach, które po 1918 roku pozostawały nadal poza naszymi granicami. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Archiwum Państwowym w Malborku oraz szkołą Podstawową w Janowie, gdzie znajduje się izba pamięci „Mała Polska”. O szczegółach działań realizowanych z projektu Muzeum Miasta Malborka będzie informowało na bieżąco.

Program „Niepodległa” w 2020 roku finansuje wydarzenia, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości. Budżet programu dotacyjnego „Niepodległa” w 2020 roku wyniósł 6 mln zł. W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych dofinansowanie wyniosło od 10 tys. do 100 tys. złotych. Muzeum Miasta Malborka otrzymało na działania 74 tysiące złotych. Wniosek został bardzo wysoko oceniony i znalazł się w na 19 miejscu listy finansowanych projektów.

Logo programu niepodległa

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support