EtnoPolska to nowy program Narodowego Centrum Kultury, którego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze.

Realizowane w ramach programu działania mają pomóc dostrzec unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego, wpływające w istotny sposób na wzrost kapitału kulturowego, aktywizację i podniesienie poziomu integracji społecznej na obszarach takich jak Malbork.

Poprzez realizację projektu „Jestem Polakiem. Jestem Żuławiakiem.” chcemy zachęcić mieszkańców do wspólnego dialogu, poznawania historii i odkrywania elementów dziedzictwa materialnego i niematerialnego miasta Malborka  i jego najbliższej okolicy.

W czasie trwania projektu realizowane będą różne działania kulturalne dla mieszkańców Malborka i okolic, takie jak konferencja historyczna, konkursy: kulinarny, fotograficzny oraz reportażowy, a także koncert.

Wszystkie wydarzenia w ramach projektu są bezpłatne!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT KONKURSÓW W ZAKŁADCE EtnoPolska>KONKURSY!

 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support