Muzeum Miasta Malborka zaprasza wszystkich zainteresowanych w niezwykłą podróż w czasie. Podróż ulicami miasta, uwiecznionego na ponad 400 fotografiach i diapozytywach.

Najstarsze fotografie pochodzą z 1890 roku, najmłodsze zostały wykonane w latach osiemdziesiątych XX wieku.
Dzięki fotografiom i diapozytywom udało się zachować na obrazach miejsca, których dziś już nie ma – nieistniejące ulice, budynki, skwery, mosty…Obrazy zostały podzielone na trzy grupy. W pierwszej umieszczono zdjęcia z Marienburga, miasta przedwojennego. W drugiej obrazy przedstawiające zniszczenia wojenne, które widoczne były szczególnie w obszarze Starego Miasta i Zamku. W trzeciej grupie zgromadzono widoki na miasto w czasach PRL.
Obrazy nie są ułożone chronologicznie, to raczej spacer po mieście wzdłuż wyznaczonej trasy, z uwzględnieniem najważniejszych i najbardziej charakterystycznych obiektów.
Strona znajduje się pod adresem www.marienburg.malbork.pl
Zdjęcia i diapozytywy są własnością Muzeum Miasta Malborka. Oryginały zostały przekazane do muzeum przez Heimatkreis Archive Marienburg in Hamburg. Po zdigitalizowaniu zostały one zabezpieczeniu, zinwentaryzowane i są przechowywane w muzealnym archiwum.

Projekt digitalizacji i zabezpieczenia zbioru „Marienburg/Malbork- utrwalenie dziedzictwa kulturowego miasta” został zrealizowany ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego w programie „Kultura Cyfrowa 2019”.

Kategorie: Aktualności

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support