Koniec października upłynął pod znakiem intensywnych przygotowań do naszej wystawy. Na ekspozycję przeznaczono dopiero co wyremontowane pomieszczenie oranżerii w Muzeum Miasta Malborka. Gdy weszłyśmy je obejrzeć jeszcze pachniało farbą. Przestrzeń została zaaranżowana w taki sposób, że nasze prace przedstawiono zgodnie z ich przeznaczeniem. Flizy wyeksponowano na ścianach, naczynia łazienkowe na pięknej starej toaletce, naczynia kuchenne na szafce kuchennej, obok której zawisły ceramiczne pojemniki na sól i piękne ściereczki kuchenne na ceramicznych haczykach . Stół pierwszy pokryto naczyniami śniadaniowymi, wśród których pojawiły się również ceramiczne deski na sery i maselniczka.  Na drugim stole stanęły komplety deserowe – filiżanki na spodeczkach, cukiernica, patera na ciasto. Trzeci stół to ekspozycja obiadowa – talerze do zupy i do drugiego dania. Na parapetach pojawiły się zrobione przez nas misy, wypełnione orzechami, doniczki z posadzonymi kwiatami, świeczniki w których zapłonęły świeczki. We wnęce ściennej ustawiono szafę na wymiar, w której eksponowane były wykonane przez nas duże talerze.
Wszystko wykonane zostało ze smakiem i bez zbędnej oprawy – bohaterami były nasze prace.
Podczas wernisażu uroczyście zakończyłyśmy projekt.

Z pewnością nie zakończyłyśmy jednak naszej ceramicznej przygody. Taka praca zostaje w człowieku na zawsze 🙂

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support