Koniec października upłynął pod znakiem intensywnych przygotowań do naszej wystawy. Na ekspozycję przeznaczono dopiero co wyremontowane pomieszczenie oranżerii w Muzeum Miasta Malborka. Gdy weszłyśmy je obejrzeć jeszcze pachniało farbą. Przestrzeń została zaaranżowana w taki sposób, że nasze prace przedstawiono zgodnie z ich przeznaczeniem. Flizy wyeksponowano na ścianach, naczynia łazienkowe na pięknej starej toaletce, naczynia kuchenne na szafce kuchennej, obok której zawisły ceramiczne pojemniki na sól i piękne ściereczki kuchenne na ceramicznych haczykach . Stół pierwszy pokryto naczyniami śniadaniowymi, wśród których pojawiły się również ceramiczne deski na sery i maselniczka.  Na drugim stole stanęły komplety deserowe – filiżanki na spodeczkach, cukiernica, patera na ciasto. Trzeci stół to ekspozycja obiadowa – talerze do zupy i do drugiego dania. Na parapetach pojawiły się zrobione przez nas misy, wypełnione orzechami, doniczki z posadzonymi kwiatami, świeczniki w których zapłonęły świeczki. We wnęce ściennej ustawiono szafę na wymiar, w której eksponowane były wykonane przez nas duże talerze.
Wszystko wykonane zostało ze smakiem i bez zbędnej oprawy – bohaterami były nasze prace.
Podczas wernisażu uroczyście zakończyłyśmy projekt.

Z pewnością nie zakończyłyśmy jednak naszej ceramicznej przygody. Taka praca zostaje w człowieku na zawsze 🙂