Podczas wizyty w Holland House Residence w Gdańsku widziałyśmy przepiękny panel wieloflizowy z przedstawieniem dawnego Gdańska. Panel- czyli właśnie obraz lub motyw złożony z kilku (kilkunastu a nawet kilkuset) fliz, które stanowią całość. Na naszych zajęciach podjęłyśmy próbę wykonania prostych paneli czteroflizowych z geometrycznym lub kwiatowym wzorem. Dodatkowo pojawiła się jeszcze jedna nowość – piórka wodne, którymi nigdy wcześniej nie malowałyśmy. Jak to bywa z nowościami, jednym przypadły do gustu innym nie. Część z nas powróciła do tradycyjnej metody malowanie tlenkiem za pomocą pędzelków.
W drugim dniu zajęć malowałyśmy naczynia, korzystając z dostępnych nam wzorów inspirowanych holenderskimi flizami, fajansem pomorskim a także według naszych pomysłów. Tym razem powstała część naczyń dedykowana już naszej przyszłej wystawie, która odbędzie się na zakończenie projektu.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support