Oral History

Niedawno odbyły się w naszym muzeum arcyciekawe warsztaty z zakresy historii mówionej.
Wzięło w nich udział 16 osób, przedstawicieli różnych muzeów i placówek naukowych z północnej Polski.
Gościliśmy reprezentantów z Muzeum Narodowego w Szczecinie,  Muzeum Archeologiczo-Historycznego w Elblągu, Pracowni Naukowej Muzeum Środy Wielkopolskiej, Muzeum Zamkowego w Malborku,  Zakładu Etnologii i Antropologii Kulturowej z Uniwersytetu Gdańskiego,  Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,  Instytutu Kaszubskiego Pomorskiego Towarzystwa Filozoficzno-Teologicznego, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bytowie,  Izby Pamięci w Janowie, z Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie, Nowin Gniewskich i Wydawnictwa Malborski Mól Książkowy. Nie zabrakło również przedstawicieli od nas, którzy uczyli się jak prowadzić rozmowy z seniorami – świadkami historii. 
Warsztaty poprowadziła dr Aleksandra Paprot-Wielopolska z wrocławskiego Ośrodka Pamięć i Przyszłość, z którym od niedawna mamy ogromną przyjemność współpracować.

Więcej o warsztatach możecie przeczytać w tekście Małgosi Brzezińskiej z Radia Malbork.

https://www.radiomalbork.fm/…/458,warsztaty-historii-mowion…

Dziękujemy!

 

Kategorie: Aktualności

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support