W ubiegły piątek (21 września 2018 roku) w sali wystawienniczej Muzeum Miasta Malborka odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Muzeum. W kwietniu 2018 roku Rada Miasta Malborka powołała na czteroletnią kadencję pierwszy skład Rady, która stanowi merytoryczny nadzór nad instytucją. W skład Rady MMM weszli: prof.dr hab Wiesław Długokęcki, Bernard Jesionowski, Mariusz Mierzwiński, Piotr Topolski, Robert Król, Ryszard Siekierski, Ewa Mailnowska, Ewa Dąbrowska oraz Ewelina Tałałaj.

Podczas posiedzenia inauguracyjnego Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wręczył Radnym Akty Nominacji oraz uczestniczył w procesie ukonstytuowania się organu. Radni wybrali przewodniczącego Rady, którym został Bernard Jesionowski, wiceprzewodniczącego, którym został Mariusz Mierzwiński oraz sekretarza – Ewę Dąbrowską. Zaraz potem dyrektor MMM – Dorota Raczkowska – przedstawiła Radzie zadania, które zostały już zrealizowane przez Muzeum i te, które zostaną podjęte w najbliższym czasie. Radni wyrazili swoje oczekiwania i pomysły na funkcjonowanie Muzeum.

Dorota Raczkowska – „Rada MMM ma zadanie opiniowania funkcjonowania instytucji. Dla mnie opinia tak ważnych autorytetów jest niezwykle ważna. Dzisiejsze spotkanie pokazało, że działania MMM nabrały właściwego kierunku i realizujemy prawidłowo przyjęty plan. Cieszę się, że Radni wyrazili także swoje oczekiwania wobec mnie i moich pracowników. Wiemy teraz jakimi zadaniami powinniśmy zająć się w jak najkrótszym czasie, na co zwrócić uwagę”.

>>>>>>Link do fotorelacji<<<<<<

/tekst: Dorota Raczkowska, foto: Rafał Konefał Artistic Media/